• Haftaiçi 10:00-19:00 / Haftasonu 10:00-17:00
  • (0224) 222 11 55
  • info@detaydis.com.tr

Diş Beyazlatma TedavisiDiş beyazlatma; dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir.

Dişlerde zaman içinde istenmeyen lekeler oluşur. Bu lekelerin birçok sebebi olabilir; yaşlılık, boyar madde içeren gıdaların (çay, kahve, kola, sigara vs) sık tüketimi, travmalar ve gelişim çağında alınan antibiyotikler en belirgin sebeplerdendir. Günümüzde beyazlatma işlemi bu sebeplerin bir kısmı üzerinde etkili olabilmektedir.

Diş beyazlatma işlemi dişlerde oluşan renklenmeleri giderme işlemidir ve çok yaygın olarak uygulanan güvenilir bir işlemidir. Diş beyazlatma işlemi diş hekimi tarafından muayenehanede uygulanabileceği gibi (office bleaching), hastanın kendisi tarafından evde de uygulanabilir (home bleaching). Muayenehanede uygulanan diş beyazlatma işleminde son derece hızlı ve etkili sonuçlar alınmakla beraber, ev tipi beyazlatma işlemi de düşük maliyeti sebebiyle tercih edilmektedir.

Ofis Tipi Beyazlatma


Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan ve genellikle 45-50 dk süren bir işlemdir. İşlem sırasında öncelikle dişetleriniz özel bir koruyucu madde ile korunur, ardından dişlerinize beyazlatma jeli sürülür. Uygulanan özel bir ışın ile sürülen jelin aktive olması ve beyazlatma işlemini hızlandırması sağlanır. Tek seanslık bir uygulama sonrasında dişler ortalama 2-3 ton açılır.

Evde Diş Beyazlatma


Home bleaching işleminde öncelikle hastanın ağzınızdan alınacak bir ölçü ile kişiye özel şeffaf ve tüm dişleri kapsayacak bir plak hazırlanır. Hasta bu plak içine diş hekiminin verdiği beyazlatma jelini sürerek belirli periyotlarla dişlerine uygular. Jelin her gün mutlaka düzenli olarak uygulanması ve hastanın ağzında günde 5-8 saat süre ile kalması gerekmektedir.

Bu uygulamanın 10 ile 14 gün arası devam etmesi gerekmektedir. Beyazlatma jelinin dişetlerine zarar vermemesi için jelin dişetlerine taşırılmaması, eğer jel taşıyorsa ıslak bir pamuk ile taşan jelin alınması gerekmektedir. Home bleaching işleminin hekimin tavsiye ettiği sürede ve düzenli olarak uygulanması çok önemlidir aksi takdirde istenen sonuç alınamayabilir. Uygulama süresince dişler renklenmeye karşı daha hassas olacağı için çay, kahve gibi renklendirici gıdalardan uzak durulması gerekmektedir.

Diş hekiminin muayenesi sonucunda dişlerinizdeki lekelerin ne sebeple oluştuğunu ve nasıl giderilebileceğini öğrenebilirsiniz.

 

Bursa diş beyazlatma fiyatları, bursa’da diş beyazlatma, diş beyazlatma işlemi bursa, bursa diş beyazlatma ücretleri

Sohbete Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button