• Haftaiçi 10:00-19:00 / Haftasonu 10:00-17:00
  • (0224) 222 11 55
  • info@detaydis.com.tr

Teknolojinin nimetlerinden ortodontiye düşen pay artık diş telleri olmadan, şeffaf plaklarla diş düzeltmelerin yapılabilmesidir. Yaklaşık 20 yıl önce başlayan bu uygulamalar günümüzde vakaların çoğunluğunun tedavi edilebilmesini sağlamaktadır. Şeffaf plaklarla tedavi sürecinde hastanın diş modelleri bilgisayara aktarılır ve sanal bir tedavi planlaması yapılır.

Biz kliniğimizde bunun için ölçü almıyor, ağız içi dijital bir tarayıcı olan iTero©️ ile dakikalar içerisinde dişlerin düzeltilmiş halini ekranda görebiliyoruz. Burada önemli olan nokta doğru tedavi planlamasının yapılmasıdır ki bunu ortodontist yapar. Tedavi planı kesinleştirildikten sonra plaklar üretilir ve ortodontist tarafından hastaya uygulanır. Plakların etkin bir şekilde dişleri hareket ettirebilmesi için günde ortalama 20 saat kullanılmaları gerekir. Tedavi boyunca ortodontist hastasına göre farklı aralıklarla kontrollere devam eder. Bu kontrollerin sayısı sabit diş tellerine göre daha azdır.
Bugünlerde yaşadığımız Covid-19 pandemisi sürecinde hem dişlerde ağız bakımını zorlaştıran sabit tellerin olmaması hem de kontrol aralıklarının uzun olması nedeniyle şeffaf plaklar daha güvenilir bir tedavi seçeneği sunmaktadır. Kontrol için doktorunuza gitmeseniz bile uygun bir tedavi planlaması ve plakların önerilen şekilde kullanılması sayesinde dişleriniz düzelmeye devam eder. Bundan daha iyi ne olabilir ki 😊

 

Sohbete Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button